Srpen 2008
přání k narozeninám:D

26. srpna 2008 v 19:03 *Site
tak tohle je božský!!!!!!

O Terce Huříkové

26. srpna 2008 v 18:40
Povolání:Cyklistika
Věk:21
Datum narození:11.02.1987
Místo narození:Vimperk, Česká Republika
Znamení: Vodnář
Začínala jako lyžařka v lyžařském klubu ve Vimperku, kde začala poprvé systematicky trénovat a závodit . Základy dostala od rodičů , oba jsou tělocvikáři a absolventi FTVS .

První závod na horském kole absolvovala při Vimperské lize horských kol na jaře v roce 1999, v kategorii mladších žákyň byla tehdy v celkovém pořadí druhá .

V témže roce absolvovala první pohárový závod na Zadově a v kategorii mladších žákyň dojela druhá.

V roce 2000 vzniklo ve Vimperku Sportovní centrum mládeže Českého svazu cyklistiky a jako talent do něj byla zařazena i Tereza. Absolvovala svůj první závod v kategorii starších žákyň při českém poháru v Kutné Hoře a dojela šestá.

V dalším poháru na Zadově už dojela první a v témže roce vyhrála i mistrovství republiky a celkově český pohár.

V roce 2001 vyhrála opět mistrovství republiky ve starších žákyních a celkově český pohár.
V roce 2002 v kategorii kadetek byla mistryní republiky, vyhrála celkově český pohár a jako postaršená kadetka absolvovala mistrovství Evropy v Curychu a dojela devátá.
V roce 2003 závodila jako postaršená kadetka do kategorie juniorek a ihned vyhrála mistrovství republiky i celkově český pohár. Poprvé na sebe upozornila i v mezinárodní konkurenci, když skončila druhá na mistrovství Evropy v Grazu. Tento rok začala závodit i na silnici a byla druhá v časovce na mistrovství republiky.

V současné době žije s rodiči ve Vimperku, kde také studuje na sportovním gymnáziu. Studium nyní odsunula na "druhou kolej", protože téměř veškerý čas podřizuje přípravě. "Přeju si být ve světové špičce a bojovat na olympiádě o cenné kovy," shrnuje sama Tereza.
Veškerý její trénink řídí reprezentační trenér Jiří Lutovský.
Tereza se řídí hesly: "Na všechno si člověk zvykne" a "Hlava je silnější než všechny svaly na těle!"

Největší úspěchy:
Rok 2003
2. místo na mistrovství Evropy MTB

Rok 2004
mistryně světa v časovce na silnici
3 . místo na mistrovství světa horských kol
2. místo na mistrovství Evropy MTB .
Mistryně republiky 2004 - horská kola, časovka jednotlivkycň, časovka dvojic /s Machačovou/, silniční závod jednotlivkyň
3 . místo na mistrovství republiky horských kol ve štafetě spolu s J. Kamlerem a P. Elsnicem

Rok 2005
mistryně světa horských kol
2. místo v časovce na mistrovství světa na silnici
4. místo na mistrovství Evropy horských kol
8. místo mistrovství světa na silnici v závodě jednotlivců
byla vybrána do projektu McDonald's Olympic Hopefuls
stala se Miss české cyklistiky

Rok 2006
přestup do kategorie U23
vicemistryně Evropy horských kol
mistryně ČR horských kol
4. místo mistrovství světa horských kol

Znám se s Terkou osobně a musím říct že je to moc milá holka!!!!A sbírá želvičky!:D


Hledá se Dizzi

26. srpna 2008 v 18:31

První román dětské autorky, kterou jistě čeká hvězdná budoucnost. Dokonale podmanivý příběh pro čtenáře od 9 do 12 let. Když byla Dizzy ještě malá, její maminka odešla. Ale každý rok jí v den jejích narozenin přijde něco poštou. Jenže tenhle rok je jiný, dostane k narozeninám přímo svou maminku, živou a skutečnou. Je opálená, štíhlá, všude má spoustu náušnic a od ucha k uchu úsměv. Jmenuje se Storm jako "bouře" a je to skutečně uragán v lidské kůži. Vezme Dizzy na prázdniny, a toho léta nabere její život nepředvídaný směr…


Scarlett

26. srpna 2008 v 18:30

Scarlett je něco jako továrna na průšvihy. Není to její chyba, že ve škole vždycky přiláká nežádoucí pozornost, a nikdo to nechápe. A máma toho má právě dost.

Proto pošle Scarlett na čas k tátovi, aby se naučila chovat, a když ne, tak…! Polepší se Scarlett, nebo se ukouše nudou? Vypadá to, že řešení na sebe nenechá dlouho čekat - a vypadá vážně božsky. Je to totiž kluk, jmenuje se Kian a je zřejmě místní. Pro Scarlett představuje docela záhadu…

Tato knížka získala v roce 2007 cenu Royal Mail Scottish Children's Book Award, která se pravidelně uděluje ve Skotsku za dětskou literaturu. Cathy si cenu jela převzít do Glasgow a nevěděla, co na to říct… Věděla jen, že bez svých čtenářů by to nikdy nedokázala!


Modrá jako Indigo...

26. srpna 2008 v 18:25

Maminka dívky jménem Indie zbožňuje modrou barvu. Stejně tak zbožňuje i všechno, co ji má - modré ptáčky salašníky, modré zvonky v trávě, modré nebe. Zbožňuje tu barvu natolik, že podle ní pojmenovala i své dvě děti, Indigo a Misti - dva odstíny modři, zvláštní a magické. Indie má maminku moc ráda.

Jenže modrá není vždycky barvou štěstí - a v životě její mámy je spousta smutných věcí. Teď po nich chce, aby se ze dne na den odstěhovali z jejich krásného domu a aby Maxe - mámina přítele - nechali tam, kde je. Indie už záhy, v omšelém starém bytě s nevrlým sousedem za zdí, v bytě, kde nefunguje topení a k jídlu jsou jen sušenky, postupně zjišťuje, že její máma má tajemství - důvod, kvůli kterému skutečně musela odejít. Indie už nesmí dopustit, aby se její maminka znovu přiblížila k Maxovi - jinak se stane něco strašného.


o knize "Vzkaz v láhvy"

26. srpna 2008 v 18:24

Daleko za obzor se dvěma holkami, dvěma kluky a jedním vzkazem v lahvi...

Hannah a Joey byly vždy nejlepší kamarádky - jenom ony dvě a nikdo jiný, napořád.

Jenže pak se objeví Joeyin nevlastní bratr Paul a všechno se změní. Joey se nejprve zblázní do Hannahina bratra Kita, jenže pak to zkomplikuje Paul s nějakými koťaty, čokoládou a proužkovaným růžovým kolem. Lze zachránit přátelství, když jde ke dnu? Můžete pomoci kamarádce či kamarádovi z nesnází když o žádnou pomoc nestojí?


Jonathan Pryce( Alistair Payne)

26. srpna 2008 v 18:09 Co ta holka chce?
Povolání: Herec
Věk:61
Datum narození:1.06.1947
Místo narození:Holywell, Nort Wales, Velká Británie
Znamení: Blíženci
Od učitelské dráhy ho zachránilo stipendium na Royal Academy of Dramatic Art (RADA) v Londýně. Po ukončení hereckých studií 1972 působil jako herec a umělecký ředitel v divadelním souboru Liverpool Everyman Theatre Company a později v Nothingham Playhouse. Na londýnských a newyorských (broadwayských) jevištích slavil úspěchy ve hře Trevora Griffithse Comedians (Theatre World Award 1977 a cena Tony 1977), v Shakespearových hrách Zkrocení zlé ženy (1978), Oko za oko (1978), Antonius a Kleopatra (1978), Hamlet (Cena Laurence Oliviera 1980), v Čechovových dramatech Strýček Váňa a Racek.

Nejvíc divadelních ocenění (Cena Laurence Oliviera 1990, cena Tony 1991 a Drama Desk Award 1991) získal za roli kuplíře v muzikálové komedii Miss Saigon. Jako mnohostranný charakterní herec se prosadil také v TV a ve filmu, kde na sebe upozornil úlohou ambiciózního rozhlasového reportéra Jamese Penfielda, který kvůli kariéře lživě informuje o falklandském konfliktu, v dramatu Oráčův oběd (r. R. Eyre).

Zcela opačné charakterové vlastnosti projevuje jeho jiný hrdina, nešťastný úředník Sam Lowry při své individuálníí vzpouře proti byrokraticko-totalitnímu systému, v satirickém podobenství Brazil (r. T. Gilliam). Hereckou cenou na MFF v Cannes 1995 a nominací na cenu BAFTA 1995 byl ohodnocen jeho výkon, jaký podal v roli homosexuálního spisovatele Lyttona Stracheyho, o jehož nekonvenčním vztahu k malířce Doře Carringtonové (Emma Thompsonová) vypráví životopisný retrosnímek podle knihy Michaela Holroyda Plameny lásky (Ch. Hampton).

Svými pěveckými a pohybovými schopnostmi překvapil v postavě argentinského diktátorského prezidenta Juana Dominga Peróna ve film. verzi rockové opery Andrewa Lloyda Webera a Tima Riceho Evita (r. A. Parker). 1995 se představil jako potrhlý stařík Fagin v londýnské inscenaci dickensovského muzikálu Lionela Barta Oliver!. Jeho manželkou je herečka Kate Fahyová, s níž má tři děti.

Anna Chancellor(Glynnis Payne)

26. srpna 2008 v 18:06 Co ta holka chce?
Povolání:Herečka
Věk:43
Datum narození:27.4.1965
Místo narození:Velká Británie
Znamení: Býk
Tato britská herečka, která vystudovala londýnskou Akademii múzických umění, ztvárnila mnoho rolí pro televizi i divadlo a objevila se ve filmech jako: The Man Who Knew Too Little, Princess Caraboo, Staggered, Čtyři svatby a jeden pohřeb, Killing Dad, Crush nebo American Girl.

Anna založila Wicked Theatre Company a v roce 1997 byla nominována na cenu Olivier za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

Amanda Bynes(Daphne Reynolds)..o ní

26. srpna 2008 v 18:04 | zdroj: osobnosti.cz |  Co ta holka chce?
Povolání: Herečka
Věk: 22
Datum narození:3.04.1986
Místo narození:Kalifornie, USA
Znamení: Beran
Amanda Bynes se narodila a vyrůstala v Kalifornii, jako herečka se začala prezentovat od svých 10 let. Ve 12 letech měla Bynesová svou vlastní show skečů The Amanda Show. Za tuto show obdržela Kid´s Choice Awards za oblíbenou televizní herečku.

Je známá především televizním divákům z role Holly Tyler v seriálu What I Like About You. Roku 2003 ztvárnila roli Daphne Reynoldsové ve snímku Co ta holka chce (What a Girls Wants, režie Dennie Gordon, 2003). V roce 2002 si zahrála vedle Frankie Munize v komedii Velký tlustý lhář (Big Fat Liar, režie Shawn Levy, 2002), za kterou opět obdržela Kid´s Choice Award. Svůj hlas propůjčila postavě Pipera v animovaném filmu Roboti (Robots, režie Carlos Saldanha, Chris Wedge, 2005).

V roce 2006 se objevila jako nadšená hráčka fotbalu, středoškolačka Viola ve filmu režiséra Andy Fickmana, Super náhradník.

Christina Cole(Clarissa Payne)

26. srpna 2008 v 18:01 Co ta holka chce?
Povolání:Herečka, modelka
Věk:26
Datum narození:8.05.1982
Místo narození:Londýn, Anglie, Velká Británie
Znamení: Býk
Christina je vysoká pouze 1,65 m. Má mladší sourozence: sestru Cassandru a bratra Dominica. Její maminka je manažerka telekomunikační firmy a tatínek pracuje jako autoinstruktor. Ve velmi útlém věku už navštěvovala hereckou školu a už tehdy se rozhodla být herečka. Jako teenagerka také předváděla oblečení na přehlídkách v Londýně

První roli získala ve filmu Co ta holka chce?("What a girl wants) z roku 2003. Další roli získala v drama seriálu HEX, kde si zahrála postavu hlavní hrdinky Cassie, ale po skončení natáčení 2. série se rozhodla ze seriálu odejít a věnovat se věcem pro ni více důležitým. Také hrála recepční v bondovce Casino Royale.

Nyní hraje v televizním mini seriálu nazvaném "Jayne Eyre" a to postavu jménem Blanche Ingram.

životopísek:Colin Firth(Henry Dashwood)

26. srpna 2008 v 17:57 Co ta holka chce?
Povolání:Herec
Věk:47
Datum narození:10.09.1960
Místo narození:Grayshott, Hampshire, Velká Británie
Znamení: Panna
Dětství strávil v Nigérii, Velké Británii a USA, podle toho, kde jeho otec, profesor historie, právě pracoval. Jako osmnáctiletý se vrátil do Londýna a zahájil hereckou dráhu v National Youth Theatre. Na scéně Queen's Theatre převzal po Rupertu Everettovi roli homosexuálního ruského špiona Guye Bennetta, jednoho z hrdinů hry Juliana Mitchella Jiná země.

Ve film. verzi tohoto dramatu (r. M. Kanievska), v níž debutoval před film. kamerou, hrál však druhou hlavní roli, Tomyho Judda. Vedle účinkování na jevištích bristolského divadla Old Vic a Churchill Theatre v Bromley, se rovněž uplatnil v TV, kde na sebe upozornil mj. v přepisu Dumasovy hry Dáma s kaméliemi. Uznání získal zejm. za roli traumatizovaného válečného veterána Toma Birkina, který se při archeologických vykopávkách v jednom anglickém městečku sblíží s obdobně poznamenaným mladíkem (Kenneth Branagh), v psychologickém dramatu Měsíc na venkově (r. P. O'Connor).

Ve zcela odlišné poloze se představil jako záletnický šlechtic Valmont, o jehož milostných hrátkách, plných intrik a přetvářky, vypráví film. adaptace románu v dopisech Choderlose de Laclose Valmont (r. M. Forman). Zajímavou kreaci předvedl v originálním film. podobenství o nesmyslnosti a pomíjivosti světské slávy Křídla slávy (r. O. Votoček), kde ztělesnil oklamaného spisovatele a zoufalého vraha Briana Smithe, který doprovází svou oběť, nafoukaného slavného herce (Peter O'Toole), do záhrobí a zpátky do života.

Jeho další pozoruhodné výkony jsou spojeny většinou s postavami hrdinů z minulosti: pařížský právník Courrtois, jemuž odchod na venkov přivodí velké rozčarování, v dramatu vášní a pověr ze středověké Francie Hodina prasete (r. L. Megahey); bohatý nápadník Darcy v TV adaptaci rodinného románu Jane Austenové Pýcha a předsudek; britský aristokrat a fotograf Geoffrey Clifton, jehož manželka (Kristin Scott Thomasová) prožila osudový vztah s jeho kolegou z archeologické expedice (Ralph Fiennes), v přepisu románu Michaela Ondaatjeho Anglický pacient (r. A. Minghella).

Dále si zahrál Angličana Charlese Goulda v přepisu románu Josepha Conrada Nostromo; proradný lord Wessex, za něhož je proti své vůli provdána krásná milovnice divadla (Gwyneth Paltrowová), v kostýmní romantické komedii Zamilovaný Shakespeare (r. J. Madden). V březnu 1999 se představil po boku Elizabeth McGovernové a Davida Morrisseye na scéně londýnského Donmar Warehouse v dramatu Richarda Greenberga Tři deštivé dny.

životopis Olivera Jamese

26. srpna 2008 v 17:53 Co ta holka chce?
Povolání:Herec, zpěvák
Věk:28
Datum narození:1.06.1980
Místo narození:Otershaw, Surrey, Anglie
Znamení: Blíženci
Narodil se 1.června 1980 v Londýně.V roce 2003 se přestěhoval do Los Angeles kde do teď bydlí . Velice rád jezdí závody aut . Rád tancuje a zpívá. Celým jménem Oliver James Hutson, přezdívka Oli. Mezi jeho koníčky patří řízení závodních aut a hudba. Byl jediným hercem, který při kamerových zkouškách líbal Amandu Bynes na svém konkurzu na roli ve filmu Co ta holka chce. Oliver si zahrál v nekolika filmech.

Filmy
2006 Material Girls (MV)...Matt Schlongson
2006 The Innocence Project (TV)...Nick Benitz
2005 Nikdy to nevzdávej (Raise your voice)...Jay Corgan
2003 Co ta holka chce (What a girls wants)...Ian Wallece

o Hilary Duff

26. srpna 2008 v 17:46 o hilary

Povolání:Herečka, zpěvačka, modelka, módní návrhářka, textařka
Věk: 20
Datum narození:28.09.1987
Místo narození: Huston, Texas, USA
Znamení: Váhy


Hilary Duff od pěti let navštěvovala balet a po dvou letech se dostala do známého tanečního klubu The Nutcracker (u nás známý jako Louskáček). Později začala hrát v reklamách a v jedenácti letech uspěla v konkurzu na film "Casper Meets Wendy (Casper a Wendy)", který ji pomohl ke slávě a úspěchu.

Potom hrála jen maličké role - například v Chicago Hope, ale ve třinácti uspěla v konkurzu na TV seriál Lizzie McGuire kde si zahrála spolu s její sestrou Haylie . Američani si tento seriál zamilovali (a s ním samozřejmě i Hilary). V pár dílech dokonce i zpívala, a protože to nebylo vůbec špatné, rozhodla se, že bude i zpěvačka. A tak vlastně vzniklo její první CD Santa Claus Lane, později nazpívala i některé písně na soundrack k seriálu Lizzie McGuire.

To už Hilary znala celá Amerika, takže se není co divit, že ji režiséři začali obsazovat do filmů jako o závod. Po filmu "Casper Meets Wendy (Casper a Wendy)" následovaly filmy "Agent Cody Banks" a "Cadeth Kelly (Kadetka Kelly)". Potom skončilo natáčení seriálu Lizzie McGuire, a tak se produkce rozhodla natočit film "The Lizzie McGuire Movie (Italské prázdniny)", čímž seriál Lizzie McGuire nadobro zpečetili. Mimochodem také nazpívala tři písničky pro Walta Disneye - The Tiki Tiki Tiki Room, Circle Of Life a se svou sestrou Haylií Duff nazpívala singl k filmu Lady & Tramp - The Siamese Cat song a také nazpívala písničky na soundtracky téměř ke všem filmům, ve kterých si zahrála.

Hilary dokonce za film získala cenu za nejlepší teenagerovskou roli roku. Potom si založila vlastní skupinu a začala se zpěvu věnovat naplno. Na konci roku 2003 jí vyšlo již druhé a více úspěšné album Metamorphosis a také byla nečekaně vydána deska Most Wanted, což byl takový souhrn nejhránějších písní, včetně nějakých novinek a bonusů, natáčela film "Cheaper by the Dozen (Dvanáct do tuctu)", v dubnu 2004 vyhrála cenu za nejlepší zpěvačku roku na Kids ChoiceAwards.

Tím Hilaryina kariéra rozhodně nekončí. V roce 2004 se v kinech objevily její další filmy - "A Cindrella Story (Moderní Popelka)" a "Raise Your Voice (Nikdy to nevzdávej)"a taky se na pultech objevilo nové CD - Hilary Duff, se kterým Hilary zaznamenala velký úspěch. 1. ledna vyšel film "Human nature (Slez ze stromu)", dále následovalo pokračování filmu "Cheaper by the Dozen 2 (Dvanáct do tuctu 2)" a také film "The Perfect Man (Pan Božský)".

V roce 2006 si Hilary na chvíli dala "pohov" a natočila pouze film "Material Girls (Holky v balíku)", ve kterém si zahrála se svou starší sestrou Hayli Duff a také vydala CD 4EVER Hilary Duff, což byla výběrovka jejich hitů a spousta remixů.

V roce 2007 je Hilary už zase pilná jako včelička. Namluvila v kresleném filmu kočku Sunshine Goodness. Dále natočila film "War. INC.", ve kterém si zahrála popovou hvězdu. Sotva skončilo natáčení filmu War.Inc vrhla se na další a to Safety Glass. Vydala album Dignity s veleúspěšnými singly With Love a Stranger, které burcují americké hitparády a které se naprosto liší od jejich předešlých alb - je spíš v tanečním stylu a také jeho limitovanou edici, která obsahuje i videoklipy. Její další novinkou (nejedná se ale o řadové album) je CD Unlimited, jenž obsahuje písně, které Hilary na svá alba nepoužila...

Hilary taky hrála ve filmu Saffety Glass a Greta.

Hilary má také svojí modní značku Stuff by Hilary Duff Pod touto značkou navrhuje oblečení pro teenagery, ale také pro barbínky. Dále šperky, boty, parfémy, ložní oblečení..
.

Mary-Kate Olsen..životopis

26. srpna 2008 v 17:42 | zdroj: osobnosti.cz |  o Mary-Kate
Povolání:Herečka
Věk: 22
Datum narození:13.06.1986
Místo narození:Sherman Oaks, Kalifornie,USA
Znamení: Blíženci

Dvojčata Mary-Kate a Ashley Olsen se narodili 13. června 1986. Ashley v 8:24 a Mary-Kate o 2 minuty později - na pátek 13. - říká se , že pátek "třináctého" je nesťastný den , pro rodiče dvojčat - bývalou baletku Jarnette a bankéře Davida však ne! Když se holky narodily , měli už doma staršího brášku Trenta Williama , který se narodil 6. května 1984.

Zprvu jako dvojčata nejevily veliký obdiv, ale když je matka v 6 měsících vzala na konkurz na roli malé Michelle Tanner v seriálu Full House (Plný dům), udělali na režiséry velký dojem - když si je vzali do náruče a chtěli si je pochovat - nebrečely a nedělali skandály.O roli Michelle se dělili. A tak se stalo, že se v 9 měsících konečně ukázali na scéně coby Michelle, miláček rodiny Tannerů. Mary-Kate měla v dětských letech větší um než Ashley a tak na ní vyšli ty směšné a aktuální scény a Ashley se svým miloučkým pláčem a vážností zastupovala vážné a hromadné scénky. 16.února 1989 se holkám narodila sestřička , které dali rodiče jméno Elizabeth Marie Olsen jinak zvaná Lizzie.

Právě seriál Full House úspěšně odrazil jejich kariéru, vysíláním ve více než 75 zemích světa včetně ČR. Rodičům Mary-Kate se to velice zamlouvalo a tak v roce 1991 najal jejich tatínek Dave Olsen Robeta Thorna na místo coby manažera dvojčat. Ten se s chutí pustil do díla a založil Dualstar Entertaiment Group, zastupující filmy Mary-Kate Olsenové. Ta se slibně rozjížděla takže už roku 1992 točili dvojčata první film To Grandmother's House We Go (Jedeme k babičce), který zabodoval nejenom u mladších generací. V tomtýž roce tedy vydali i své první CD album Brother For Sale 50 cent (Brácha na prodej/za 50 centů). Roztomilé hlásky se všem dobře poslouchali, tak se firma motivovala a brzy poté vydala album I'm Cute One (Já jsem roztomilej prcek) a první VHS Our First Video (Naše první video).

Když točili film (Jak byl dobyt Západ) v Canadě,Mary-Kate jezdila na jejím prvním koni a stala se oddaná jezdectví. Roku 1993 vytvořili již druhý film Double, Double, Toil and Trouble (Trable, trable, tuplem trable). Tento rok účinkovali i ve filmu Little Rascals (Malí rošťáci). Roku 1994 zase How The West Was Fun (Jak byl dobyt západ). V tomto osudném roce se o nich už mluvilo jako o nejmladších producentkách v Hollywoodu a nejbohatšími dvojčaty. 8 a 9 rok Dualstar Entertaiment Group motivoval natolik, že udělali několika dílné řady filmu The Adventures of Mary-Kate and Ashley (Nové dobrodružství Mary-Kate a Ashley), kde si zahráli na nejmenší detektivy a později vyšli i první knihy nesoucí jejich název a příběhy. Tento rok se ale stal osudným pro seriál Full House, jejich milovaný Full House a kariéra jim na chvíli zmkla.Všichni mysleli, že s pseudonymem dětským idolem všech dětí je konec, ale najednou se tu objevil film It Takes Two (Malé dohazovačky). S úžasným obsazením a příběhem.

Dvojčata si zahrála vedle slavné Kristie Alley (Kdopak to mluví) a Stevea Gutenberga (Tři muži a nemluvně), kteří jsou známí ze slavných rodinných komedii a to tahle také byla! Tento rok také skončily detektvní komedie The Adventures o Mary-Kate and Ashley, protože Robert Thorn si myslel, že na hraní detektivů už jsou dostatečně velké. Jarnie a Dave se rozvedli roku 1995, pro holky to bylo těžké období. David se znovu oženil s novinářkou Marthou McKenzie a nyní spolu mají dvě děti - nevlastní sourozence MKA sestřičku Taylor (6 let) a brášku Jakea (4 roky).

V období 10 a 11 let si MKA dali pauzu a začali se věnovat zpívání, škole a přemýšlení na co tak ještě dát jejich jméno. A tak vznikla značka mary-kateandashley vyrábějící zprvu dětské oblečení a
hračky a dnes už i kosmetiku, dámské oblečení, knihy, videa, prostě veškeré produkty MKA a některou elektroniku! Zpívání zabrali některé soundracky k bývalému The Adventures of Mary-Kate and Ashley. Hudba je zaujala natolik že natočili Our Music Video (Naše hudební video) a bestovky jako Ballet Party, Birthday Party a Sleepover Party. Později se ale ozvali i hudební kritikové a MKA tak pomluvily, že zpívání raději do dneška vzdali :( V roce 1998 se opět pustily k filmování a začali natáčet nový seriál Two of a Kind (Dvojčata), kde už se nám do paměti zapsali jako malé puberťačky žijící s otcem, který se jím pořád vnucoval, později vyšli i knihy. Filmování z postavou otce se holkám zamlouvalo a tak jako "tatínkovi holčičky" natočili film Billboard Dad (Táta z billboardu), mající snahu sehnat novou maminku, vylepí na billboard informace a fotku svého otce.

Roku 1999 skončil jejich "vyžívací" seriál TOAK a tak se rozhodly natočit nový film a tentokrát jako úplně rozdílné holky, jedna fanynka a hráčka fotbalu a druhá jako dáma, samé hadříky a kluci. Jmenoval se Switching Goals (Gólová Výměna) a k televizním obrazovkám přilákal i mladé kluky. Tohoto roku se cítili tak významně, že natočili ještě film Passport To Paris (Výlet do Paříže), kde začali "chodit" s klukama, ale "jen tak". Roku 2000 se z něžných malinkých dvojčátek stávají opravdové slečny, hvězdy každé party a tvářičky časopisů.

Natočili film Our Lips Are Sealed (Sestry v akci), který se stal jejich nejoblíbenějším. Taky proto, že se mohli fakt vyřádit a projet spoustu zemí! Tento rok napsali svou předlohu života a obecná fakta o nich, z kterých se čerpá např. při tvorbě stránek! Začali se stávat idolama všech mladých dívek a tak vydali svůj časopis mary-kateandashley, ale po několika číslech ztroskotal. Rok 2001 byl hodně významný nejen proto, že MKA obdrželi občanské průkazy, taky natočili film Winning London (Sestry v Londýně), kde se opět ukázali jako rozdílné sestry, ale překrásný Londýn je zase spřátelil. Plným úderem se pustili do natáčení seriálu So Little Time (Tak málo času), který opravdu zabodoval a má své knihy.

Díky "občance" se dostávali na premiéry a akce a tak se stali přednější hlavičkou Hollywoodu. Tento rok taky natočili film Holiday In The Sun (Prázdniny na Bahamách), kde se opět vydali na cesty.
V 16 letech vydali sérii knih Sweet 16 (Krásných 16 let) a projeli se v autíčku Sweet 16, které dostali ve filmu Getting There (První jízda), když si udělali řidičák a tam si ho dělali doopravdy. Roku 2002 natočili film When In Rome (Výlet do Říma) a v roce 2003 také The Challenge (Výzva), kde se opět ukázali jako dvě soupeřící sestry, dělající zkoušky ve stylu hry přežití, kde je bohužel/naštěstí dají do stejného družstva, zprvu se hádají, ale protože jsou tým, musí to nějak překousnout.

V roce 2003 dvojčata natáčejí film New York Minute (Jeden den v New Yorku) , který půjde do kin. Odběhli si i na natáčení Charlie's Angels , kde si zahráli malinkatou roličku. Ve filmu jsou vidět 10sekund , spíše se zajímají o svou budoucnost, věnují škole a připravují se na New Yorkou universitu. V tomto roce totiž odmaturovali. Dnes získala Mary-kate roli křesťanské dívky Tary v seriálu Wedds (Tráva) a spolu se setrou Ashley vydali do prodeje své dvě nové módní kolekce "The Row" a "Elizabeth&James"Píše: levou rukou
Oči: modrozelené
Vlasy: hnědé, delší, než má Ashley
Výška: 5\\'3" (160cm)
Hlas: vyšší, než má Ashley
V budoucnu by chtěla být: ředitelkou nebo šampiónkou v dostizích
Popsala by se jako: společenská
Oblíbené barvy: červená, tmavě hnědá
Koníček: koňské dostihy
Sbírá: svíčky
Kapesné: 10$/týden
Domácí práce: uklízet si svůj pokoj, pečovat o psy
Její pokoj: v nepořádku
Ve škole má nejradši: přestávku na oběd
Oběd: připravený z domu
Oblíbený předmět: tvůrčí psaní, věda
Nejméně oblíbený předmět: matematika
Oblíbený žánr knih: detektivky
Domácí úkoly: po TV, internetu
Promoce: ano , 7.6.2004
Vysoká škola: ano , universita v New Yorku
Oblíbené oblečení: džiny a pohodlné topy
Oblíbený doplňěk: purses , motánky , korále
Šampon: Kiehl´s or Mop´s
Oblíbená rtěnka: Kiehl´s clear gloss a Stila gloss
Makeup: Hard Candy a Stila
Oblíbené obchody: Fred Segal a Planet Funk
Oblíbený návrhář: Fred Segal, Stella McCartney, Dolce&Gabbana
Oblíbený účes: culík , rozpuštěné , ofinka "vzad"
Oblíbené boty: sandále
Idol: Brad Pitt, Tom Cruise, Ben Affleck
Oblíbená herečka: Meg Ryan, Sandra Bullock, Drew Barrymore
Oblíbený seriál: Přátelé,Party of Five,Dawsnův svět,Will&Grace
Oblíbený film: Out of Sight, Good Will Hunting
Oblíbený styl hudby: Softrock, alternative
Oblíbený interpret: Jewel, Pearl Jam
Oblíbené píseň: Used to be I Saw the Sign
Oblíbená skupina: N´Sync
Chtěla by potkat: Sandra Bullock, Cameron Diaz
Oblíbený animovaný film: Kráska a Zvíře
Když se dívá na TV, tak jí: Goldfish crackers, zmrzlinu, žvejkačky
Oblíbena pizza: se sýrem
Oblíbená zelenina: brokolice
Nejméně oblíbená zelenina: růžičková kapusta, cibule
Oblíbená sladkost: bonbóny, žvejkačky
Nejméně oblíbená sladkost: čokoláda
Oblíbená polévka: kuřecí
Oblíbený dezert: zmrzlina
Oblíbená japonská kuchyně: Sushi
Oblíbený fastfood: hamburgry
Miluje: koktejly (Milkshake)
Nemoc "jídla": anorexie (léto 2004)
Oblíbené natočené video: Hawaiian Beach Party, Birthday Party
Oblíbený natočený film: Our Lips are sealed
Do kin: Holiday In The Sun&New York Minute
U nás: New York Minute
Nejradši: sportuje
Oblíbená kniha: Oliver Twist
Sport, který nejradši sleduje: fotbal a basket
Sport, který nejradši hraje: tenis
Oblíbená video hra: NFL Blitz
Oblíbené cvičení: Tae-bo (kickboxing)
Večer s kámošema je: večeře a film
Oblíbený svátek: Halloween

Ahley Olsen-životopis

26. srpna 2008 v 17:32 o Ahley
Povolání:Herečka
Věk: 22
Datum narození:13.06.1986
Místo narození:Sherman Oaks, Kalifornie,USA
Znamení: Blíženci
Ashley Fuller Olsen se narodila v pátek 13. ve znamení blíženců, a je o dvě a půl minuty starší než její sestra Mary-Kate. Když bylo Ashley devět měsíců, matka vzala ji i její sestru na konkurz do seriálu Full House (Plný dům).Sestry konkurz vyhrály a tak se až do jejich devíti let dělily o roli hlavní hrdinky Michelle Taner.

Ashley byla ostýchavá a tak hrála spíše vážné a hromadné scény,kdežto extrovertní Mary-Kate


Celé Jméno: Ashley Fuller Olsen
Výška: 163 cm
Píše: pravou rukou
Barva očí: modro/zelená
Barva vlasů: blond
Povaha: upřímná
Sbírá: plyšové medvídky
Hobby: tanec, tenis, golf, kino
Oblíbený film: Pravá blondýnka
Oblíbené oblečení-džíny,krátký top a sandále
Oblíbený účes: rozpuštěné vlasy
Oblíbené zvíře: její pes Lucy
Oblíbené jídlo: špagety s kečupem a omáčkou
Oblíbené pití: džus
Oblíbené barvy: žlutá,purpurová a modrá

Cíl do budoucna: ,,Pokud nebudu hrát,ráda bych se stala tanečnicí." hrála scény spíše komické a veselé. Již během seriálu stačily sestry založit úspěšnou společnost Dualstar Production Group a pod ní natáčely své první filmy. Jejich otec jim po skončení Full House najal jejich tiskového mluvčího Roberta Thorna. Ashley Olsen natočila společně se svou sestrou mnoho méně či více úspěšných filmů, v poslední době se ale sestry rozhodly vyrazit každá na svou sólovou dráhu.

životopis- Ashley Tisdale (I) (Sharpay Evans)

26. srpna 2008 v 17:25 High scool musical
Povolání:Modelka, herečka, zpěvačka
Věk:23
Datum anrození:2.07.1985
Místo nerození:West Deal, New Jersey.USA
Znamení: Rak
Ashley Tisdale se poprvé objevila na televizní obrazovce v několika epizodách různých seriálů např.: Smart Guy, 7th Heaven, Grounded for Life, Boston Public, Strong Medicine, Charmed a Beverly Hills, 90210. Zazářila v seriálu The suite life of Zack and Cody jako chůva hlavních postav Měla také malou roli ve filmu Donnie Darko v roce 2001. Poté se Ashley Tisdale stala známou. Nejvíc ji proslavila role v televizním filmu High School Musicial a High School Musical2, kde ztvárnila zápornačku Sharpey a hrála jí více jak přesvědčivě!

Kromě herectví se věnuje také hudbě. Už ve dvanácti letech zpívala pro prezidenta USA Billa Clintona. Své první sólové album vydala 6.2.2007. Její neznámější písničky jsou Not like that, He said, she said a Suddenly.

životopis-Olesya Rulin(Kelsi Nielsen)

26. srpna 2008 v 17:22 High scool musical
Povolání:Herečka, zpevačka, tanečnice
Věk:22
Datum narození:17.03.1986
Místo nerození:Moskva, Rusko
Znamení: Ryby
Olesya Rulin se narodila 17.3.1986 v Moskvě. Své dětství prožila v malé chudé vesničce, kde žila její rodina. Její otec na začátku 90-tých let emigroval z Ruska do Spojených Států. Dva roky potom ho celá rodina následovala a usídlila se v Texasu.

V 11 letech ji její matka přihlásila na baletní kurz aby jí zlepšila postavení ve společnosti.Olesya nalezla v tanci zalíbení a později zahájila svou hereckou kariéru.