ŽIVOTOPIS KELLY BISHOP(Emily Gilmore)

26. srpna 2008 v 11:47 |  Gilmorova děvčata

POVOLÁNÍ: Herečka

VĚK: 64

DATUM NAROZENÍ: 28.02.1966

MÍSTO NAROZENÍ: Colorado Springs, Colorado

ZNAMENÍ: Ryby


ŽIVOTOPIS

Od doby, co přestala účinkovat ve slavném broadwayském muzikálu "A Chorus Line", ztvárnila tato ostřílená herečka postavy v řadě filmů, televizních seriálů a divadelních hrách.


Kelly Bishop se narodila v Coloradu Springs a vyrůstala v Denveru, kde část dětství strávila cvičením, aby se z ní stala baletka. V osmnácti zamířila do New Yorku, kde také získala svoji první práci - v baletní společnosti u Radio City Music Hall. Poté si do roku 1967, kdy byla obsazena do své první role na Broadwayi, "Golden Rainbow", musela vydělávat prací v nočním klubu.


První velký zlom nastal, když vzala roli sexy dívky, odmítavé Sheily v "A Chorus Line". Za ni získala řadu ocenění ("Tony Award" a "Drama Desk Awards"). Opustila divadelní soubor a přestěhovala se do Los Angeles, aby usilovala o kariéru před kamerou.


Nedlouho poté byla vybrána do dramatu Paula Mazurskyho "An Unmarried Woman". Pokračovala rolemi matek: matkou Jennifer Greyové v "Hříšný tanec", matkou Howarda Sterna v komedii "Private Parts" a matkou Tobeyho Maquira ve "Wonder Boys". Její další významné role byly ve filmech "Blue Moon", "Café Society", "Miami Rhapsody", "Queens Logic", "Me and Him" a "A Guy"s Guide to Marrying Money".


V televizi si zahrála v seriálech Mikea Nicholse a ztvárnila též roli matky Lisy Ann Waltersové v "My Wildest Dreams". Hostovala v "Law & Order", "Law & Order: Special Victims Unit" a v "Murphy Brown" a měla opakované role v "All My Children", "One Life to Live", "Another World" a v "As the World Turns".


Její více než dobrou pověst na divadelních prknech upevnila i hlavní role v broadwayské produkci "Six Degrees of Separation", stejně jako role v broadwayském provedení "Neil Simon"s Proposals" a v oceněných hrách "The Last Night of Ballyhoo", "Bus Stop" a "Precious Sons". Též si zahrála v řadě místních divadel mimo Broadway.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama